15 червня 2018, 13:00

Інформація щодо семінару на тему: «Комплексний підхід до реформи сектору безпеки», який відбувся у Європейському центрі безпекознавства імені Дж. Маршала у місті Гарміш-Партенкірхен (Німеччина)

 З 11 по 13 червня 2018 року у Європейському центрі безпекознавства імені Дж. Маршала у місті Гарміш-Партенкірхен (Німеччина) відбувся семінар на тему: «Комплексний підхід до реформи сектору безпеки».

З української сторони у роботі семінару взяли участь народні депутати України Оксана Сироїд, Ірина Фріз, Тарас Пастух, керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Тетяна Блистів, помічники-консультанти народних депутатів України та консультанти Комітету.


Сторону організаторів семінару представляли: директор Європейського центру безпекознавства імені Дж. Маршала Кейт Дейтон, куратор програм для чорноморського і євразійського регіонів Коледжу досляджень з міжнародної безпеки Центру імені Дж. Маршала В.Зенелі, декан Коледжу досліджень з міжнародної безпеки Центру імені Дж. Маршала, професор Центру імені Дж. Маршала С.Фон Мюнхоу, заступник голови апарату конгресмена Д. Прайса, палата представників Конгресу США Дж. Уайн, член парламенту Естонії Й.Керт.


Робота семінару була організована у формі засідань, на яких розглядалися питання сектору безпеки і оборони, зокрема: Роль парламенту в системі національної безпеки і оборони: досвід США; Парламентський нагляд над сектором безпеки щодо його бюджетування; Ефективне використання інструментів парламентського нагляду; Роль парламенту в реформуванні сектору безпеки: досвід реформування судової системи в Албанії, зокрема піднімалося питання роботи військових судів та органів військової юстиції; парламентський нагляд над оборонним сектором: досвід Естонії; значення цивільно-військових відносин для національної безпеки: досвід Словаччини; державна таємниця проти державної прозорості: архітектура безпеки під міністерським наглядом і парламентським контролем; стратегічна адаптація НАТО; зовнішня політика США щодо України та регіону; посилення економічної стійкості в Україні тощо.

Семінар проходив в атмосфері повного взаєморозуміння. Дискусія була інформаційно насиченою та корисною для всіх учасників.