25 квітня 2018, 11:17

Інформація за результатами семінару з питань нерозповсюдження та контролю за стратегічними товарами (експортного контролю)

 

З 16 по 20 квітня 2018 року за підтримки Програми з експортного контролю і безпеки кордонів (EXBS) Державного Департаменту США та Дослідницького центру з питань нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна відбувся семінар з питань контролю за стратегічними товарами (експортного контролю).

Учасники семінару ознайомилися з загрозами, що становить зброя масового ураження, та складнощами запобігання її розповсюдженню, розглядали Міжнародні санкції з метою нерозповсюдження та передові практики контролю за стратегічними товарами, вивчали передові практики адміністрування системи ліцензування передач стратегічних товарів та розробка ефективних стратегій для взаємодії між державними органами та промисловістю, а також знайомилися з найкращими практиками ефективного правозастосування в сфері контролю за стратегічними товарами.

За підсумками роботи семінару усім учасникам були вручені сертифікати.

23 та 24 квітня 2018 року робота з питань експортного контролю була продовжена у приміщенні Американської торговельної палати у формі круглого столу. Метою заходу було створення Робочої групи з представників державних органів і промисловості з питань розвитку інформаційно-роз’яснювальної роботи для промисловості України.

У роботі круглого столу взяли участь: Блистів Тетяна Іванівна - керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони; Колесник Володимир Тимофійович - позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, заступник Керівника Головного Департаменту з питань національної безпеки та оборони Адміністрації Президента України, член робочої групи щодо законодавчого врегулювання питань у сфері експортного контролю; Данилюк Любов Михайлівна – Державний експерт, Управління з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю Апарату Ради національної безпеки і оборони України; Савула Ігор Мирославович – ВО Голови Державної служби експортного контролю України; Чечеюк Людмила Володимирівна – Директор Департаменту аналітичної і правової роботи, Міжвідомчої та міжнародної взаємодії Державної служби експортного контролю України; Дмитренко Олександр Михайлович – Завідувач сектору контролю за переміщенням товарів військового призначення та подвійного використання Управління заходів нетарифного регулювання ЗЕД Департаменту організації митного контролю Державної фіскальної служби України; Давидовський Володимир Володимирович – Керівник Групи експортного контролю Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України; Анохін Ігор Євгенович – Головний експерт Групи експортного контролю Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України; Роберт Шоу– Директор Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна Мідлберійського інституту з міжнародних питань, м. Монтерей; Калініна-Пол Маргарита, Лі Брайян – експерти Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна Мідлберійського інституту з міжнародних питань, м. Монтерей. Також у роботі семінару взяли участь представники Посольства США в Україні, зокрема: Джонс Джеймс – Керівник Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) в Україні; Олена Вороніна – координатор Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) в Україні; та представники компаній: Воробйов Володимир Дмитрович – директор НВК з питань експортного контролю, ДП «НВК «Зоря-Машпроект»; Олійник Олександр Леонтійович – начальник відділу продажу, підтримки замовника та зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Патон Турбайн Текнолоджіз».

Учасники звернули увагу на важливість інформаційно-роз’яснювальної роботи серед представників промисловості, обговорили принцип формування і завдання пропонованої робочої групи. У ході проведення дискусії порушувалося питання нормативно-правового, включаючи законодавчого, забезпечення врегулювання питань, які стосуються експортного контролю.

Учасники круглого столу були одностайними у питаннях важливості розробки, запровадження та просування рекомендацій щодо розширення та підтримки освітньої роботи з промисловістю щодо її відповідальності в рамках системи експортного контролю України, необхідності законодавчого врегулювання питання експортного контролю та домовилися продовжувати роботу у сфері контролю за стратегічними товарами.