Діяльність Комітету

16 січня 2019, 17:43

Офіційна заява Комітету щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом» (реєстр. № 9122)

 

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на своєму засіданні 16 січня 2019 року розглянув поданий народним депутатом України І. Вінником проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом» (реєстр. № 9122), який був прийнятий 20 грудня 2018 року за основу за наслідками розгляду в першому читанні.

Зазначений законопроект розроблено з метою розширення можливостей державних замовників з оборонного замовлення, зменшення витрат на закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом.

Його прийняття дасть можливість безпосередньо Міністерству оборони України напряму закуповувати товари та послуги військового призначення в урядів інших держав без використання брокерських послуг та дозволить Україні взяти участь у Програмі продажу військового майна США, а також допоможе створити умови для виділення повного пакету допомоги США у сфері безпеки на 2019 фінансовий рік.

Народні депутати України - члени Комітету наголосили, що за рахунок усунення від участі у закупівлях за державним оборонним замовленням посередників, якими виступають суб’єкти міжнародних передач товарів, буде досягнуто здешевлення та зниження рівня корупційних ризиків.

Голова Комітету С.Пашинський зазначив, що відповідний Закон буде основою для закупівлі високотехнологічної зброї для підтримки української армії.

З огляду на зазначене, Комітет рекомендує Верховній Раді України згаданий законопроект за результатами розгляду в другому читанні прийняти в другому читанні та в цілому в редакції Комітету.