Діяльність Комітету

23 листопада 2018, 17:34

Інформація щодо підтримки Комітетом з питань національної безпеки і оборони державного бюджету на 2019 рік у проголосованій редакції

 

У Законі України “Про Державний бюджет України на 2019 рік» дотримано вимогу Закону України «Про національну безпеку України» щодо виділення коштів у розмірі 5% ВВП на потреби сектору безпеки і оборони, з яких 3% -  на оборону.

Слід зазначити, що у 2018 році на органи сектору безпеки і оборони, що входять до предметів відання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки  і оборони, виділено 125 680 633,2 млн. грн., а на 2019 рік заплановано збільшення цих видатків на 21 650 883,9  млн. грн.

Державним бюджетом на 2019 рік передбачено:

збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців. Так  військовослужбовці рядового складу за контрактом в першому році служби отримуватимуть в наступному році зарплату не менше 10 тисяч гривень;

надання через Державну Іпотечну установу пільгових державних гарантій для забезпечення власним житлом військовослужбовців;

збільшення на 1000,0 млн грн. Міністерству оборони України видатків для забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України;

продовження та удосконалення механізму фінансування національних державних програм з підвищення обороноздатності держави, що, зокрема, дозволяє залучати кошти комерційних банків  під державні гарантії.

Відповідно до пропозицій Комітету з Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»  до бюджету 2019 року перенесено положення, яким встановлюється, що нерозподілений залишок коштів, джерелом формування яких у 2017 році були надходження конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення, який відповідно до статті 34 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», як виняток з положень частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України, зберігався на рахунках спеціального фонду державного бюджету та не був використаний, спрямовується виключно на реалізацію заходів щодо підвищення обороноздатності і безпеки держави та на заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів, на забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, які потребують поліпшення житлових умов».

Крім цього, шляхом затвердження окремої бюджетної програми на 524 109 млн. грн. збільшено обсяг видатків, передбачених Міністерству оборони України,  для облаштування військових комісаріатів (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) та їх всебічного забезпечення, що надасть можливість Міністерству оборони України спрямовувати частину коштів, передбачених зазначеною програмою, на фінансування заходів з облаштування військових комісаріатів (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) та їх всебічного забезпечення у вигляді міжбюджетних трансфертів, а саме: субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам територіальних громад, у комунальній власності яких знаходяться приміщення, на базі яких облаштовані військові комісаріати (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Також за пропозицією Комітету на забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів збільшено видатки на 2000,0 млн грн., в тому числі 1000,0 млн грн має бути виділено до кінця поточного року, що дозволить суттєво поліпшити умови зберігання боєзапасу.