Діяльність Комітету

24 травня 2018, 18:25

Інформація про протокольну зустріч членів Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони з делегацією Комітету у закордонних справах, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки

 

24 травня 2018 року у Комітеті відбулася протокольна зустріч народних депутатів України – членів Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони з делегацією Комітету у закордонних справах, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки.

Українську сторону представляли: Голова Комітету Сергій Пашинський, секретар Комітету Іван Вінник, народний депутат України Тетяна Чорновол.

Чеську Республіку представляли: Голова Комітету у закордонних справах, оборони та безпеки Франтішек Бублан, Заступник голови Комітету Гассан Мезіан, Заступник голови Комітету Зденьк Брож, Член Комітету Томаш Цзернін, Радник Комітету Лукаш Вацік. Також у зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула та Радник-посланник Посольства Чеської Республіки в Україні Зденька Цаісова.

Голова Комітету зазначив, що Комітет опікується питаннями оборони і безпеки, зокрема до предметів відання Комітету відносяться питання законодавчого забезпечення діяльності органів служби безпеки, розвідки і контррозвідки, органів прикордонної служби, захисту державної таємниці; правового режиму державного кордону; воєнного та надзвичайного стану; оборонно-промислового комплексу; боротьби з тероризмом; військової служби, Збройних Сил України та їх реформування тощо.

Сергій Пашинський наголосив, що в умовах війни Комітет з питань національної безпеки і оборони займається широким колом питань - не тільки законодавчими змінами, а й поточними проблемними питаннями Збройних Сил України. За чотири роки війни з Російською Федерацією реформовано законодавче поле, прийнято десятки законів, у тому числі і базових. На даний час у Комітеті завершується підготовка до другого читання проекту Закону про національну безпеку України. Також Сергій Пашинський зазначив про позитивну динаміку в економіці України, що дало змогу виділити 3% ВВП на обороноздатність країни.

У свою чергу Голова Комітету у закордонних справах, оборони та безпеки Франтішек Бублан ознайомив Українську сторону зі сферою діяльності очолюваного ним Комітету, зазначивши, що військовослужбовці приймають активну участь у міжнародних миротворчих місіях та, крім того, Чехія в нових геополітичних обставинах посилено займається питаннями оборони і безпеки.

Голова Комітету подякував Чеському Уряду за підтримку нашої країни озброєнням. Відзначив, що у Чехії один з найкращих оборонно-промислових комплексів і при цьому зазначивши, що якщо Чеська Республіка буде і надалі підтримувати Україну, «то російські танки до Праги не дійдуть».

Зустріч пройшла в атмосфері повного взаєморозуміння. Сторони висловили надію на тісну співпрацю в оборонно-промисловій сфері.