Діяльність Комітету

04 квітня 2018, 11:26

Зустріч Голови Комітету із делегацією Міністерства національної оборони Португальської Республіки

 

4 квітня 2018 року у Комітеті відбулася протокольна зустріч Голови Комітету з питань національної безпеки і оборони з делегацією Міністерства національної оборони Португальської Республіки.

З української сторони у зустрічі взяли участь Голова Комітету Пашинський Сергій Володимирович, Секретар Комітету Вінник Іван Юлійович, керівник секретаріату Комітету Блистів Тетяна Іванівна.


Португальську сторону представляли Міністр національної оборони Португальської Республіки, глава делегації Жозе Альберту ди Азереду Лопеш, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, перший секретар Посольства Португальської Республіки в Україні Давід Жозе Мартінш ди Жезуш, представники Міністерства національної оборони Португальської Республіки.


Сергій Пашинський зазначив, що Україна за останні кілька років фактично створила Збройні сили заново. Реформуючи законодавство у сфері національної безпеки, Україна орієнтується на стандарти НАТО. Змінює систему навчання та підготовки військовослужбовців, враховуючи досвід країн, які проходили свій шлях до членства в НАТО.

Під час зустрічі піднімалося питання підготовки у Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони проекту Закону про національну безпеку України.

Зі свого боку Міністр національної оборони Португальської Республіки завірив у підтримці України на її шляху до ЄС та НАТО. Він зазначив, що Португалія у зв’язку з агресією з боку Російської Федерації переглянула питання національної безпеки та оборони і нарощує бюджетні витрати на цю сферу.

Також Міністр національної оборони Португальської Республіки зазначив, що в 2016-17 роках країни ЄС і НАТО повністю переглянули політику безпеки і оборони, визначили нову стратегію та спільні завдання, які б гарантували безпеку країн-членів ЄС і НАТО.

Міністр національної оборони Португальської Республіки наголосив на тому, що їхня країна концентрує зусилля на кібербезпеці та розвитку високих технологій з виробництва товарів подвійного використання.

Обидві сторони зазначили, що саме ці напрямки співпраці могли б бути цікавими для обох країн.

Голова Комітету подякував за підтримку і висловив надію на те, що Португалія і надалі буде підтримувати Україну.

Міністр національної оборони Португальської Республіки та Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні у свою чергу завірили, що між Україною та Португалією завжди були і будуть надалі дружні стосунки.