Діяльність Комітету

22 лютого 2018, 18:00

Інформація щодо робочої зустрічі з питань законодавчих змін у сфері контролю за експортом озброєння, військової техніки, боєприпасів, товарів подвійного використання та міжнародної передачі чутливих товарів і технологій

 

У секретаріаті Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони проведено чергову робочу зустріч, в якій взяли участь експерти США та України в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕXBS). Зокрема, Джей Джей Джонс - керівник Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів, Володимир Сулжинський - радник з правових питань Програми, Державний департамент США, Кевін Кілер - радник Програми, Олена Вороніна - координатор Програми, Ярослав Муравйов - помічник з реалізації Програми, а також представники секретаріату Комітету з питань економічної політики та Адміністрації Президента України.


Сторони обговорили проблематику, що стосується законодавчих змін з питань контролю за експортом озброєння, військової техніки, боєприпасів та товарів подвійного використання, які найближчим часом необхідно прийняти.

Під час зустрічі було наголошено на важливості вдосконалення законодавства щодо контролю за міжнародною передачею чутливих товарів та технологій. Піднімалося питання необхідності вивчення міжнародного досвіду.


Також обговорювалося питання впровадження електронного ліцензування системи контролю за експортом озброєння, військової техніки, боєприпасів та товарів подвійного використання в Україні та необхідних законодавчих змін вже до кінця поточного року.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності продовження роботи за напрямом гармонізації національного законодавства у сфері контролю за експортом озброєння, військової техніки, боєприпасів та товарів подвійного використання з діючим у країнах ЄС. Від присутніх експертів надійшла пропозиція щодо обговорення зазначених питань у широкому колі експертів за участю представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони та представників інших зацікавлених сторін.

Програма з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕXBS) вже багато років співпрацює в Україні над створенням та вдосконаленням національної системи експортного контролю. Така співпраця є досить успішною і представники Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕXBS) планують і надалі підтримувати Україну в попередженні розповсюдження зброї масового ураження та пов’язаних з нею товарів.