Діяльність Комітету

08 лютого 2018, 15:33

Інформація щодо результатів засідання Комітету 7 лютого 2018 року

7 лютого 2018 року відбулося засідання Комітету, на якому заслухали інформацію Міністра оборони України Полторака Степана Тимофійовича щодо використання бюджетних коштів Міністерством оборони України у 2017 році.

За результатами заслуховування інформації Міністра оборони України народні депутати України – члени Комітету ухвалили рішення звернутися до Президента України з пропозицією вжити заходів реагування щодо врегулювання ситуації, яка склалася з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови про затвердження основних показників державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки. Голова Комітету зазначив, що ще 17 січня 2018 року Рада національної безпеки і оборони України розглянула та схвалила «Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки», але, на жаль, Кабінетом Міністрів України досі не прийнято постанову про затвердження основних показників державного оборонного замовлення.

Комітетом прийнято рішення звернутися також до Голови Верховної Ради України розглянути питання щодо стану забезпечення Збройних Сил України на пленарному засіданні Верховної Ради України у п’ятницю, під час години запитань до Уряду.

Крім того, Міністр соціальної політики України Рева Андрій Олексійович поінформував членів Комітету щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

У своїй доповіді Рева А.О. звернув увагу на проблемні питання пенсійного забезпечення військовослужбовців в діючих умовах, які виникають при призначенні пенсій та при проведенні їх перерахунку.

Зокрема, при призначенні пенсій враховуються не всі види грошового забезпечення, не враховується стаж, набутий після звільнення зі служби, існують обмеження максимального розміру пенсій. Міністр звернув увагу на відсутність прозорого механізму систематичного і регулярного перерахунку пенсій, існуючу диспропорцію в розмірах пенсій, призначених в різні роки, інші корупційні ризики, які можуть виникати в процесі проведення перерахунків. Також було окреслено шляхи вирішення проблемних питань пенсійного забезпечення військовослужбовців. Рева А.О. повідомив, що розроблений Мінсоцполітики на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 року № 2148-УІІІ проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення зараз проходить процес погодження з відповідними силовими структурами.

Оскільки вирішення порушених питань лежить в площині прийняття законодавчих змін, Комітетом було прийнято рішення щодо включення народних депутатів України – членів Комітету до робочої групи по опрацюванню зазначеного законопроекту.

Виходячи з викладеного вище, народні депутати України – члени Комітету одноголосно ухвалили рішення підтримати прийняття проекту Постанови про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (реєстр. № 7492), вважаючи, що це сприятиме підсиленню заходів, спрямованих на покращення соціального захисту військових пенсіонерів.

Також на засіданні Комітету затверджено План роботи Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на період восьмої сесії Верховної Ради України VIII скликання та пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Розглянувши проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (щодо неприпустимості використання воєнного стану для обмеження виборчих прав громадян), (реєстр. № 6512), члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду вказаний законопроект відхилити.