Діяльність Комітету

23 січня 2018, 19:06

Інформація щодо перебування в Україні делегації Комітету з питань національної оборони Великих Національних Зборів Туреччини 23–26 січня 2018 року

 


23–26 січня 2018 року в Україні перебуває делегація Комітету з питань національної оборони Великих Національних Зборів Туреччини.

23 січня 2018 року у Комітеті відбулася протокольна зустріч представників Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони та Комітету з питань національної оборони Великих Національних Зборів Туреччини.

З української сторони у зустрічі взяли участь: Голова Комітету Пашинський Сергій Володимирович, Заступник Голови Комітету Мамчур Юлій Валерійович, Секретар Комітету Вінник Іван Юлійович, народні депутати України - члени Комітету Тетерук Андрій Анатолійович, Чорновол Тетяна Миколаївна, керівник секретаріату Комітету Блистів Тетяна Іванівна.

Турецьку сторону представляли: Голова делегації,  Голова Комітету з питань національної оборони, Член Групи турецько-української дружби Великих Національних Зборів Туреччини Пан Юсуф Беязит, Заступник голови Комітету Пан Хюсеїн Шахін, Речник Комітету Пан Мурат Байбатур, Секретар Комітету Пан Метін Акгюн, члени Комітету: Пан Алі Джумхур Ташкин, Пан Бірол Ертем, Пан Каміль Айдин, спеціаліст Апарату Великих Національних Зборів Туреччини Пані Дідем Хастюрк.

У зустрічі також взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні Пан Йонет Джан Тезель, Другий Секретар Посольства Туреччини Пан Мехмет Акташ.

Голова Комітету на початку зустрічі ознайомив гостей зі складом, структурою та діяльністю Комітету. Також Голова Комітету поінформував членів делегації про стан реформування сектору безпеки і оборони України.

Пашинський Сергій Володимирович повідомив гостей про прийняття дуже важливого для України Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, який буде підписаний Президентом України, та зазначив, що з цього приводу Президент Російської Федерації Путін В.В. скликав Раду безпеки.

Голова Комітету наголосив, що як для України, так і для Туреччини важливі двосторонні зв’язки, оскільки обидві держави є буферними зонами для Європи, та для захисту інтересів як України так і Туреччини важливо забезпечувати національну безпеку країн, координуючи свої дії.  

Голова Комітету з питань національної оборони Великих Національних Зборів Туреччини у свою чергу зазначив, що Україна є важливим партнером для Туреччини як в економічній, так і в туристичній галузі. Якщо в туристичній галузі зростає співпраця, то питання торгівлі потребує вдосконалення. Пан Юсуф Беязит наголосив, що особливо важливою може бути співпраця в оборонній сфері і в цьому плані уже є перші напрацювання.

Також Голова Комітету з питань національної оборони Великих Національних Зборів Туреччини наголосив, що Туреччина і надалі буде надавати всіляку підтримку Україні в питанні забезпечення територіальної цілісності, сприяючи вирішенню цього питання на усіх можливих європейських площадках, включаючи міжнародне правозастосування.

Пан Юсуф Беязит поінформував членів Комітету, що турецька сторона поінформована про роботу місії ОБСЄ на Сході України та наголосив, що підтримує питання розміщення миротворчої місії ООН в позиції, яку відстоює Україна.

Пан Юсуф Беязит також наголосив, що Туреччина не підтримує анексію Криму і ніколи не визнає Крим територією Російської Федерації, а також підтримують, введені санкції, щодо заборони кораблям під прапором країн Європейського союзу заходити або ставати на стоянку в портах Криму.

Під час зустрічі також обговорювалися питання двостороннього співробітництва у сфері безпеки і оборони, зокрема мова йшла про розширення співпраці в галузі військово-технічного співробітництва, співпраці в галузі військово-промислового комплексу між підприємствами ВПК Туреччини та України.

Обидві сторони зустрічі зазначили, що розвиток ВПК має велике значення для обох країн.

Зустріч пройшла в атмосфері повного взаєморозуміння. Учасники зустрічі були одностайні у прагненні розвивати військовий потенціал, зміцнювати безпеку, підвищувати рівень обороноздатності та поглиблювати співпрацю в сфері безпеки і оборони.

Голова Комітету з питань національної оборони Великих Національних Зборів Туреччини запросив народних депутатів України – членів Комітету найближчим часом відвідати Туреччину з дружній візитом.