Діяльність Комітету

18 січня 2018, 13:50

Інформація щодо результатів засідання Комітету 17 січня 2018 року

 

17 січня 2018 року відбулося засідання Комітету, на якому першим розглядалося питання щодо стану конфіскації грошових коштів і матеріальних активів В.Ф. Януковича та його оточення.

          З відповідною інформацією виступив запрошений на засідання Комітету Генеральний прокурор України Луценко Юрій Віталійович.

          Генеральний прокурор України наголосив, що значна частина коштів була спрямована на підвищення обороноздатності нашої держави, водночас зазначивши, що для полегшення роботи в часі, було б доцільно прийняти проект закону про спецконфіскацію, що прискорило б повернення коштів.

          Генеральний прокурор зазначив, що зараз багато справ готові та вже спрямовані до суду, і закликав представників громадськості, народних депутатів України, засоби масової інформації спільно слідкувати за прийняттям судових рішень.

          Луценко Ю.В. наголосив, що Генеральна прокуратура України і надалі працюватиме над поверненням коштів і зауважив, що Януковичем та його оточенням було виведено з державного бюджету держави близько 40 мільярдів доларів.

          Відповідаючи на питання народних депутатів України, Генеральний прокурор зазначив, що співпрацює з НАБУ, і наголосив, що 40 відсотків справ – це спільно напрацьовані справи Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України.

          Голова Комітету Пашинський Сергій Володимирович наголосив, що і надалі буде надавати всіляку підтримку Генеральній прокуратурі України та іншим органам, причетним до повернення коштів, та закликав членів Комітету своїм рішенням підтримати діяльність Генеральної прокуратури України в частині розшуку та конфіскації грошових коштів і матеріальних активів В.Ф. Януковича та його оточення, а також запросити на засідання Комітету Заступника Генерального прокурора України - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І., та директора Національного антикорупційного бюро України Ситника А.С. для надання інформації щодо кримінальної справи, яка порушена по факту незаконного перерахування до державного бюджету вкрадених Януковичем коштів.

          Розглянувши проект Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі у багатонаціональних навчаннях (реєстр. № 7428), народні депутати України одноголосно прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду законопроекту прийняти його у першому читанні за основу та в цілому як Закон.

          За результатами розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з тероризмом (реєстр. № 6438) прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду законопроекту повернути його Кабінету Міністрів України на доопрацювання.

          Більшістю голосів підтримано прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо військової служби осіб, які отримали поранення, контузії, травми або каліцтво), (реєстр. № 6492).

          Народні депутати України – члени Комітету, розглянувши проект Закону про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо підвищення розмірів допомоги (реєстр. № 7356), прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням надати експертний висновок до законопроекту.

          За результатами обговорення проекту постанови про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо перерахунку та виплати пенсій пенсіонерам усіх силових відомств (реєстр. № 7334), одноголосно прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити проект постанови. Народні депутати України зазначили, що у Кабінеті Міністрів України розробляється законопроект щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб. Комітет неодноразово направляв звернення із зазначених питань, тому було прийнято рішення запросити на засідання Комітету Міністра соціальної політики України Реву А.О. для надання інформації та представлення згаданого законопроекту.

Народні депутати України - члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях (реєстр. № 6109, друге читання). За результатами розгляду рішення не приймалося.

Також на засіданні Комітету було підведено підсумки щодо стану фінансування сектору національної безпеки і оборони за 2017 рік та затверджено План роботи Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на період восьмої сесії Верховної Ради України VIII скликання.