29 березня 2008, 18:10

В Миколаєві розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

 

На базі Казенного підприємства «Дослідно-проектний центр кораблебудування» члени Комітету, представники РНБО, Міністерства оборони, Міністерства промислової політики, Міністерства фінансів, Міністерства економіки розглянуть питання «Про стан та перспективи будівництва кораблів типу «Корвет» для ВМС Збройних сил України».

Зокрема, відбудеться презентація корабля за результатами ескізного проекту, порушуватимуться проблемні питання, що виникли при створенні корабля, та очікується підписання акту приймання першого етапу дослідно-конструкторської роботи.

Як зазначив голова комітету Анатолій ГРИЦЕНКО, основне завдання Комітету в Миколаєві – заслухати керівництво Міноборони, ВМС і Мінпромполітики про стан будівництва нового корабля класу “
Корвет” та заслухати представників головного виконавця - Казенного підприємства «Дослідно-проектний центр кораблебудування» про стан фінансування проекту у 2008 році. Також планується уточнити бюджетний запит на цей рік, щоб Комітет прийняв обґрунтоване рішення про внесення змін до бюджету.

“Комітет наполягатиме, щоб кошти були виділені гарантовано по загальному фонду”, - сказав А.ГРИЦЕНКО, нагадавши, що орієнтовна вартість робіт ескізного проекту, а з квітня цього року технічного проекту становить 98 млн. грн. при тому, що на цей час профінансовано у розмірі 12 млн. грн.

Голова Комітету нагадав, що роботи з розробки нового проекту розпочалось згідно з розпорядженням Кабміну від 9 серпня 2005 року, і до кінця березня 2008 року, згідно з планом, має бути завершено розробку ескізного проекту.