Діяльність Комітету

14 квітня 2008, 10:42

Комітет з питань національної безпеки і оборони пропонує уряду ухвалити державну програму будівництва корабля класу "корвет"

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони пропонує Кабінету Міністрів України ухвалити державну цільову програму щодо будівництва корабля класу «корвет».

Про це за підсумками засідання Комітету заявив його голова Анатолій ГРИЦЕНКО.

«Ми твердо переконані, що Уряд має розробити державну цільову програму створення і забезпечення життєвого циклу корабля класу «корвет», - зазначив Анатолій ГРИЦЕНКО.

Він наголосив, що «цей проект вийшов на такий етап, коли зусиль лише Міноборони і проектувального центру в Миколаєві не достатньо».

Голова профільного Комітету також повідомив, що державне фінансування проекту освоюється повністю і ефективно, але через брак коштів упродовж перших двох років відповідна програма Уряду, яка була затверджена у 2005 році, практично зірвана.

За словами Анатолія ГРИЦЕНКА, вже через рік, а саме – до початку квітня 2009 року, має бути завершено технічне проектування корабля та розпочато побудову першої одиниці.

На переконання Голови профільного Комітету, саме розробка нових зразків техніки і озброєнь, які вже започатковані на підприємствах вітчизняного оборонно-промислового комплексу (ОПК), допоможе систематизувати та налагодити їхню роботу, створити нові робочі місця та об‘єднати в єдину потужну структуру, як це було за радянських часів.  

Очікується, що новий “корвет” матиме близько 2,5 тис. водотоннажність та буде здатен виконувати різнопланові завдання як в територіальних водах України, так і за їх межами.

Попередньо визначені країни, які залучатимуться до виробництва корабля – Росія, Данія, Нідерланди, Франція, Німеччина, Італія та Велика Британія. В цих країнах закуповуватиметься озброєння та системи управління, які не виробляються в Україні.