14 квітня 2008, 10:36

Анатолій Гриценко пояснив різницю між НАТО та Ташкентським договором

«Якби ми ставили завдання захистити від воєнних загроз державу, то нам все рівно куди вступати – до Ташкентського договору чи  до НАТО. Але ми ставимо питання глибше – нам треба створити комфортні умови  для життя наших громадян і захистити їх як громадян, а не державу».

Таку думку висловив Голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко під час інтерв’ю на радіо «Эхо Москвы».

Він зауважив, що тут розмова переходе у площину цінностей – за якими цінностями хоче жити Україна і громадяни України?

«Я хочу жити за цінностями, які домінують в країнах НАТО та ЄС. І це має вираз в різних сферах, починаючи від нормального суду, виборів, результати яких не відомі від початку, до нормальних умов ведення бізнесу», - зазначив Анатолій Гриценко.

На його переконання, НАТО – це 28 країн, які змогли створити за більш ніж пів століття стабільні, нормальні умови життя для своїх громадян.

За словами політика, навколо цих держав створено воєнно-політичну машину, яка виявилася найбільш стабільною на земній кулі.

«Тому до НАТО стоїть черга а, на жаль, до ЄЕП та Ташкентського договору черги немає. Більш того, деякі каїни звідти виходять. Ось в чому різниця», - пояснив Анатолій Гриценко.