Діяльність Комітету

09 грудня 2014, 18:08

Історична довідка про Комітет

Верховна  Рада  Української РСР своєю Постановою від 10 жовтня 1990 року “Про стан виконання Постанови Верховної Ради Української РСР від 30 липня 1990 року в частині проходження військової служби громадянами республіки" створила постійну Комісію Верховної Ради УРСР з питань зовнішньої та внутрішньої безпеки.

Головою Комісії Верховна Рада УРСР обрала народного депутата Дурдинця В.В.

 

Постановою Верховної Ради Української РСР від 24 квітня 1991 року Комісія була перейменована на Комісію Верховної Ради Української РСР з питань  оборони  і  державної   безпеки.   Очолював  Комісію  до 29 січня 1992 року Дурдинець В.В.

 

З 28 жовтня 1992 року по 11 травня 1994 року Комісію Верховної Ради України з питань оборони і державної безпеки очолював народний депутат України Леміш В.П.

У  другому  скликанні Верховної Ради України Комісію з 26 липня 1994 року по 15 травня 1998 року очолював народний депутат України Мухін В.В.

 

У зв’язку з прийняттям Конституції України 28 червня 1996 року Постановою Верховної Ради України “Про перейменування постійних комісій Верховної Ради України у Комітетиз 5 травня 1997 року зазначена Комісія діє як Комітет Верховної Ради України з питань оборони і державної безпеки.

 

Відповідно  до  Постанови  Верховної  Ради  України від 13 травня 1998 року "Про перелік комітетів Верховної Ради України чотирнадцятого скликання" утворено Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. З 10 липня 1998 року по 31 січня 2000 року Комітет очолював народний депутат України Крючков Г.К., а з 1 лютого 2000 року по 7 червня 2002 року – народний депутат України Андресюк Б.П.

 

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 7 червня 2002 року “Про обрання голів і перших заступників голів комітетів Верховної Ради України четвертого скликання, створення Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, обрання Голови і першого заступника Голови цієї комісії та призначення Керівника Апарату Верховної Ради України” з червня 2002 по березень 2006 року Комітет очолював народний депутат України Крючков Г.К.

 

Постановою Верховної Ради України від 18 липня 2006 року № 11-V "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України п'ятого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації" Головою Комітету було обрано народного депутата України Кінаха А.К., який очолював Комітет з травня 2006 по квітень 2007 року. Його повноваження  були достроково припинені у зв'язку з призначенням Міністром економіки України.  До закінчення терміну скликання  Комітет працював  під керівництвом першого заступника  Голови Комітету, народного депутата України Самойленка Ю.П.

 

Постановою Верховної Ради України від 26 грудня 2007 року № 25-VI "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України шостого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації" Головою Комітету було обрано народного депутата України Гриценка А.С., який очолював Комітет з грудня 2007 по грудень 2012 року.

 

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 25 грудня 2012 року № 11-VII  "Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання" утворено Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Головою Комітету було обрано народного депутата України Литвина В.М., який очолював його до листопада 2014 року.

4 грудня 2014 року відповідно до Постанови Верховної Ради України №22-VIII «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання» утворено Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Цього ж дня Верховна Рада України ухвалила Постанову №23-VIII «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації». Головою Комітету обрано народного депутата України Пашинського С.В.