04 квітня 2018, 20:03

Інформація за результатами засідання Комітету 4 квітня 2018 року

 

4 квітня 2018 року відбулося засідання Комітету, на якому першим питанням розглядався проект Закону про національну безпеку України (реєстр. № 8068 від 28.02.2018).

За підсумками обговорення проекту Закону Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект за основу:

1) доповнити законопроект:

переліком національних інтересів України та загроз національній безпеці України, джерел і факторів, що впливають на їх виникнення, в тому числі в гуманітарній, інформаційній, енергетичній, фінансово-економічній сферах, а також у сфері протидії корупції та запобігання її поширенню в органах державної влади;

визначеннями таких термінів як: об’єкти національної безпеки, суб’єкти забезпечення національної безпеки, системи забезпечення національної безпеки та взаємоузгодити зміст зазначених понять із термінологією проекту Закону;

положеннями щодо обмеження сфери громадського контролю виключно нормами Закону України «Про державну таємницю»;

2) привести положення проекту Закону у відповідність до Конституції України та узгодити їх з положеннями інших Законів України з метою уникнення дублювання правових норм та виникнення колізій між ними;

3) доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням:

     а) окремих положень альтернативного законопроекту (реєстраційний    №8068-1);

     б) пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи

та внести законопроект, підготовлений відповідно до вимог, визначених у підпунктах 1 - 3 цього пункту, на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

З інших питань порядку денного народні депутати України – члени Комітету прийняли такі рішення.

Народні депутати України – члени Комітету за результатами обговорення одноголосно прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду проект Закону про внесення змін до Законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" перед державою-агресором та/або державою окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку (реєстр. № 6697) прийняти у першому читанні за основу та в цілому як Закон з урахуванням пропозицій Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.

Розглянувши підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо неврахування часу проїзду у межах України до місця проведення відпустки та назад), (реєстр. № 5512), Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як Закон.

Одноголосно було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби), (реєстр. № 6052, доопрацьований), прийняти у другому читанні та в цілому як Закон.

Народними депутатами України – членами Комітету прийнято рішення звернутися до Голови Верховної Ради України з пропозицією повернути проект Закону про внесення змін до Закону України "Про санкції" (реєстр. № 8042 від 15.02.2018) суб’єкту права законодавчої ініціативи на підставі вимог частини першої та пункту 2 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України.