08 лютого 2018, 16:19

Інформація щодо врегулювання на законодавчому рівні питання виплат компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення (законопроект реєстр. № 5027)

 

8 лютого 2018 року на пленарному засіданні Верховної Ради України був прийнятий за основу та в цілому як Закон внесений Кабінетом Міністрів України проект Закону про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (реєстр. № 5027 від 12.08.2016 року), прийняття якого було рекомендовано Комітетом з питань національної безпеки і оборони.

Метою прийняття зазначеного законопроекту є запровадження виплати компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом (у разі відсутності можливості їх розміщення в спеціально пристосованих казармах або у сімейних гуртожитках).

Відповідно до чинної редакції статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” така компенсація передбачена лише для військовослужбовців офіцерського складу та курсантів вищих військових навчальних закладів

Разом з тим, у зв’язку з недостатньою кількістю спеціально пристосованих казарм та сімейних гуртожитків, в яких повинні розміщуватись військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом, значна кількість цієї категорії військовослужбовців змушена була вирішувати житлове питання за рахунок власних коштів та можливостей.

Закладені в прийнятому Законі норми дають можливість усунути соціальну несправедливість, яка існувала в частині надання військовослужбовцям права на отримання грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення.

Запровадження відповідної компенсації як гарантії соціального захисту сприятиме комплектуванню військових частин та підрозділів Збройних Сил України зазначеною категорією військовослужбовців, особливо в місцях розгортання нових військових частин.